تبلیغات قدیمی یا تبلیغات اینترنتی؟

تبلیغات قدیمی یا تبلیغات اینترنتی؟ توسعه کسب کار

تبلیغات قدیمی یا تبلیغات اینترنتی؟

تبلیغات  قدیمی یا تبلیغات اینترنتی؟

انواع تبلیغات  قدیمی

همه ما احتمالا دوستنانی داریم  که می گویند: من ایده ای فوق العاده برای تبلیغات دارم که اگر اجرایش کنم میلیونر می شوم، ولی بعد از دادن هزینه های  زیاد و نگرفتن جواب دهی از تبلیغات، نامید شده و خودشان  را سرزنش میکنند که چرا چنین پولی برای چنین کار بیهوده ای پرداخت کردم، خوب با یک حساب سر انگشتی میخواهیم هزینه های تبلیغات را بگوییم.

 

تبلیغات به  صورت SMS   برای۵۰,۰۰۰ نفر  به ازای هر SMS  ۱۰ تومان =  ۵۰۰,۰۰۰ تومان

تبلیغات در نیازمندی ها به صورت  ۱ ماهه  به صورت  کادر کوچک =  ۵۰۰,۰۰۰ تومان

تبلیغات دیوار نویسی= در صورت داشتن مجوز شهرداری=  ماهیانه ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان

تبلیغات  در پل هوایی های شهر= بسته به  نقطه شهر=  ماهیانه ۵,۰۰۰,۰۰۰  تومان

تبلیغات  به صورت تراکت و پخش در شهر = ۵۰۰۰ تراکت گلاسه+پول طراحی+چاپ+پخش کننده=

تبلیغات در فرودگاه=  میانگین ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون تومان

تبلیغات در اتوبوس و…..

 


 

خوب همه این تبلیغات برای کسب و کار شما خوبه و  سبب  معرفی شما به همه  میشه، ولی آیا شما ؟

 

 

نسیت به  هزینه تبلیغاتی که انجام میدهید، اثر آن را میبینید؟

آیا کسب و کار شما به این قوت رسیده، که  بتونه از پس این تبلیغات بر بیاد؟

و اینکه این تبلیغات به صورت محدوده  و شما  همیشه از این تیلیغات میتونید بهره ببرید؟

 

نوع دیگری از تبلیغات، تبلیغات اینترنتی می باشد، که شما در ابتدا بعد از ایجاد سایت کسب و کارتان به صورت اصولی و با رنگ بندی مناسب میتوانید به مرحله ای تبلیغات اینترنتی پای بگدارید، سوالی که وجود داره اینه که آیا بدون داشتن یک وب سایت هم میتوان تبلیغات اینترنتی انجام داد؟

جوابش بله است، ولی اگر میخواهید به صورت اصولی دارای یک هویت اصلی و رسمی برای کسب و کار خودتان داشته باشید، میتوانید یک وب سایت ایجاد کنید، تا اعتبار شما همیشه در فضای مجازی وجود داشته باشد.

بعضی از افراد میگویند که ما ۲ سالی هست که سایت درست کرده ایم، ولی هیچ نتیجه ای از آن ندیده ایم، باید بگویم چه انتظاری داریم وقتی هیچ تلاشی برای انجام کاری نمیکنیم، چگونه انتظار موفقیت از آن کار را داریم؟

شما در ابتدا با بروز کردن سایت خودتان( مثل گذاشتن عکس یک محصول و گذاشتن توضیحات آن، گذاشتن اخبار مربوط به کسب و کار خود و…) می توانید کمک زیادی به سایت خودتان در این زمینه داشته باشید.(هر چه مقاله و یا اخبار بیشتری بگذارید، تعداد کلمات کلیدی بیشتری را به گوگل معرفی میکنید)

انواع تبلیغات اینترنتی:

تبلیغات متنی(تولید محتوا):

در این روش بایستی  بر اساس کسب و کار خود  محتواسازی کنید،  کاربرد این تبلیغات در موتورهای جستجو می باشد، در این  نوع تبلیغات  هر چه اخبار، مققالات  آموزشی، مقاله مربوط به کسب  کار خود را داشته باشید، جای پای خود را  محکم تر می گذاارید، زیرا کاربران به واسطه متن هایی که شما قرار داده اید، شما  را پیدا میکنند.

نکته ای اول  قابل توجه در تبلیغات متنی تیتر اولیه ای  می باشد که شما  قرار داده اید، زیرا توسط این تیتر خوب  مشتریان شما ترغیب  به خواندن مطالب وب سایت شما، و در نتیجه بازدید سایت شما و خرید محصول یا خدمات  شما می باشد.

نکته دوم این است که متن های شما در نوشتن مقالات سایت، نباید کپی باشد.

ایمیل مارکتینگ:

این نوع تبلیغات بر عکس تفکر بسیاری از عموم افراد، بسیار اثر بخش بوده و  شما میتوانید با هزینه ای  بسیار کم اثر  فروش محصول خود، و  برند  شدن محصولتان را حس کنید( ایمیل مانند ساخت محتوا بسیار مهم بوده،  زیرا شما با تیتیر خودتان  ابتدا مخاطب را جهت خواندن کامل محصول ترغیب میکنید)

تبلیغات کلیکی:

این روش به این صورت است که شما در آن وب سایت  ثبت نام میکنید  و سپس یک شارژی در آن انجام میدهید، و به ازای هر کلیکی که انجام می شود(۱۶۰ تا  ۲۵۰تک  تومان)  از شارژ شما کم می شود، و این یک تبلیغات هدفمند در جهت تبلیغ کسب و کار شما می باشد.(هزینه بسیار مقرون به صرفه)

تبلیغات در شبکه های اجتماعی : تبلیغات در این شبکه ها کمک بسیار زیادی جهت بازدید سایت شما و بالا رفتن اعتبار شما و کمک به رشد هر چه بیشتر افرادی که دنبال کسب و کار شما می گردند، میکند( این قسمت کم هزینه و پر بازده  است). در حال حاضر تبلیغات در اینستاگرام و تگرام و لینکدین بهترین نوع برای تبلیغ کسب و کار شما می باشد.

تبلیغات تلگرام:

شما در تلگرام، بایستی پس از ساختن ربات و یا کانال تلگرام خود،  بایستی شروع به تبلیغات در گروه ها، سوپر گروهها، و یا تبادل بین کانال ها و یا تبلیغ در کانال های بزرگ کنید

ارسال نوتیفیکیشن برای مخاطب( ارسال یک پیام و دعوت مخاطبین به اضافه کردن کانال)

 

تبلیغات گوگلی:

در حال حاضر این نوع سرویس به دلیل تحریمات ایران به صورت مستقیم وجود ندارد، ولی شما با شرکت های واسط میتوانید از این نوع تبلیغات بهره بگیرید(در این سرویس به ازای کلمات کلیدی که خود را در آن معرفی میکنید، شما را در سطر های اول در مدت زمان محدود می گذارد، و به ازای کلیکی که انجام می شود(تبلیغات کلیکی)، از شارژ حساب شما کم خواهد شد.

در تبلیغات گوگل، شما مشتریان خودتان را پیدا میکنید،  چون مشتریان شما دنبال خدمات و یا محصول شما میگردند و شما را  با استفاده از جملاتی که جستجو کرده اند، به سایت شما هدایت می شوند.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید

نظرات (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *