تکنیک برش کالباسی در فروش

تکنیک برش کالباسی در فروش

تکنیک برش کالباسی در فروش

تکنیک برش کالباسی در فروش

برش به برش، از کالباس بزرگ جدا کنید، در این حالت طرف مقابل شما سعی می‌کند از وضعیت به‌ شدت ناراحت‌ کنند ه دوری کند اغلب مذاکره‌ کنندگان و فروشندگان یک «بسته پیشنهادی» را ارائه می‌کنند شما با این تاکتیک می‌توانید «بسته» را به قسمت‌های کوچک‌تر برش زنید و برای هر برش به طورمجزا مذاکره کنید.

استراتژی کالباسی از مهم ترین استراتژی های مذاکره است که میگوید اگر بخواهیم یک کالباس را به فردی بخورانیم،  او نمیتواند و قبول نمیکند و ما باید آن را ریزریز  کنیم تا او آن را بخورد. مشتریان همیشه با وسواس و دقت خاصی برای خرید اولین کالای مورد نیاز تصمیم میگیرند و ما باید تلاش زیادی کنیم تا اولین کالا را به آنها بفروشیم. اما برای خرید کالاهای بیشتر خیلی سخت نمیگیرند و راحت تر خرید میکنند.

 

بنابراین ما باید با استفاده از استراتژی کالباسی بعد از فروش اولین  کالا، بقیه کالاها را به آنها پیشنهاد دهیم و کم کم به آنها بفروشیم تا بیشترین بهره وری و سود را داشته باشیم و اینگونه نتیجه ی تلاشمان را بگیریم.

 

مثلا در صورتی که  فروشنده ی موبایل هستید میتوانید گوشی موبایل را با سود کمی بفروشید اما بلافاصله پس از فروختن گوشی موبایل، به روش کالباسی هندزفری، محافظ صفحه نمایش، نرم افزارهای اندروید و …. را به مشتری بفروشید و از این طریق سود خوبی کسب کنید.

 

به زبان ساده تر این که قصد خرید موبایل داری و مغازه اولی به شما قیمت ۲ میلیون تومنی اعلام میکنه و مغازه دومی ۱۹۵۰ و سومی ۱۹۰۰ . در نگاه ساده از مغازه ای که ۱۹۰۰ اعلام کرده خرید میکنید و بعد خرید مغازه اعلام میکنه که ستاب باکس نیاز داری و بدون برنامه گوشی کاربردی نداره ! و ۵۰ هزار تومن پول برنامه میگیره . بعد میگه بدون محافظ شیشه ای صفحه ی گوشیت خط میفته و ۲۰ تومن هم پول محافظ میگیره و به همین صورت پول قاب و کیف و … و در انتها میبینی موبایل برایت ۲۱۰۰ تمام شده ! گرانتر از همه ی مغازه ها !!!

 

تکنیک برش کالباسی در فروش | تکنیک های فروش موفق | مهارت های فروش و بازاریابی | مهارت های بازاریابی | توسعه کسب کار آریوان | توسعه کسب و کار

این نوشته را به اشتراک بگذارید

نظرات (7)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *