حضور هوشمندانه در شبکه های اجتماعی

حضور هوشمندانه در شبکه های اجتماعی

حضور هوشمندانه در شبکه های اجتماعی

حضور هوشمندانه در شبکه های اجتماعی

همانطور که می دانید، امروزه شبکه های اجتماعی قدرتمندترین ابزار بازاریابی می باشند و توانسته اند اثر بزرگی روی بسیاری از کسب و کارها بگذارند، تا جایی که برند ها و کسب و کارهای زیادی رشد خود رامدیون شبکه های اجتماعی می دانند. از این اعترافات میتوان به آماری که شرکت اپل در سال ۲۰۱۵ منتشر کرد، اشاره کرد:

۶۳% فروش iphone5 از طریق هشتک در شبکه های اجتماعی بوده است.

تقویت شبکه های اجتماعی  و ظهور کسب و کارها  در این بستر  به عنوان بستر بازاریابی نوین در ایران، در دهه  اخیر تحولات عظیمی را در ایران به وجود آورد. این تحولات در کسب و کارهایی که مصرف کننده نهایی را هدف قرار می دادند به مراتب ملموس تر بود .

اما با گذشت چندین سال از این موضوع  بازدهی بسیاری از کسب و کارها در شبکه های اجتماعی کاهش یافت و خیلی از مدیران هم، فکر می کنند که دیگر شبکه های اجتماعی هم نمی تواند مانع رکود اقتصادی شود.

اما دلیلاین عدم نتیجه گیری چیز دیگری است، که به آن حضور هوشمندانه می گویند.

با توجه به دوره ای که در آن زندگی می کنیم، و عصری بنام سقوط تبلیغات، که افراد توسط ابزارهای تبلیغاتی بمباران می شوند، هوشمندی معنا پیدا می کند.

نوآوری، تمایز و استفاده از روش های جدید باعث هوشمندی کسب و کاری  می شود، که از آن بستر استفده می کند.

زمانی که همه کسب و کارها به شیوه ای روتین و بدون نقشه خاصی در بستر های مختلف حضور دارند، کسب و کارهایی وجود دارند که از همان بسترها به گونه ای متفاوت استفاده می کنند، و اثر گذاری بیشتری نسبت به سایرین دارند.

یکی از آیتم های هوشمندی در شبکه های اجتماعی جذب مخاطب اثرگذار می باشد، که راه های زیادی دارد، و در این مقاله قصد داریم  به یکی از این راه ها، یعنی تبلیغات موثر بپردازیم

 

سرمایه گذاری ثابت و متعهدانه داشته باشید:

یکی  آیتم های و عناصر بازاریابی مدرن، این است که شما یک سرمایه ثابت را به عنوان سرمایه تبلیغات مشخص کنید و در نقاط موثر که قابل ردیابی باشد، تبلیغتان را انجام دهید.

این سرمایه گذاریحتما نباید زیاد باشد، فقط کافیست مثل یک هزینه یا حقوق به موقع و با تعهد خرج شود.

حال اگر این مرحله را در ذهنمان ثبت کردیم، یک تبلیغات موفق نیاز به موارد و آیتم های دیگری هم دارد.

 

جمعیت معیار مناسبی برای انتخاب نیست:

بسیاری از افراد گمان می کنند که هر چه کانال تلگرام، یا پیچ اینستاگرام جمعیت یا عضو بیشتری داشته باشد، بازدهی و اثر گذاری بیشتری دارد . در دوران سقوط  تبلیغات دیگر این دیدگاه قدیمی شده است، و امروزه بایستی  جمعیت موثر و بازار هدف را در شبکه های اجتماعی شناسایی کرد، برای مثال اگر صاحب یک مزون هستید، برای اثر گذاری بهتر در جایی تبلیغات کنید  که محتوای مربوط به مد ولباس بانوان منتشر می کند، هر چند که جمعیت اثر گذاری نداشته باشد.

 

یکبار تبلیغ نکنید:

با یکبار تبلیغ در ذهن نخواهید ماند و در اسکرول های مخاطب غرق خواهید شد. جالب است بدانید امروزه در دوره انفجار اطلاعات اکثر مخاطبین پس از ده بار دیدن شما، به شما توجه می کنند و نباید انتظار داشت که یک بار تبلیغات فروشگاه یا کسب و کارتان را پر از مشتری می کند.

 

بنابراین تا می توانید در بستری که به آن اعتماد دارید تکرار شوید، البته این تکرار در کنار ثبات بیشترین اثرگذاری را دارد

برای مثال ده تا بیست باررنگ سازمانی، طرح یکسان و تغییرات محتوا در یک صفحه شبکه های اجتماعی ظاهر شوید و منتظر معجزه بمانید.

 

 

 

حضور هوشمندانه در شبکه های اجتماعی

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *