قدرت سوالات “چه می شد اگر”

قدرت سوالات "چه می شد اگر"

قدرت سوالات “چه می شد اگر”

قدرت سوالات “چه می شد اگر”

ما عموماّ در تصور مدل های کسب و کار به مشکل بر میخوریم، چون ذهن ما به وضع موجود عادت کرده است، و این عادت  قوهء تخیل را ضعیف میکند، همیشه به چالش کشیدن وضع موجود، موجب تفکر به بیش از آنچه که داریم  به ما کمک بسیاری میکند.(مساله قدیمی که میگه اگر آب را یک جا بزاری  فاسد میشه).

یکی از راه هایی که میتوان این مشکل را حل کرد، فکر کردن به  اینکه   ”چه می شد اگر؟؟ ” به ما در رهایی از قید محدودیت های مربوط به کسب و کار به یاری ما میرسه، اکثر مردم حتی از فکر کردن به اونم میترسند، در صورتی که همیشه موفقیت رقبای خودشانا تصادفی، شانس و یا این مسائل میپندارند.

تاکید میکنم، ما نمیخواهیم همان موقع  وارد عمل بشیویم، فقط در مورد موضوع مورد نظر ایده پردازی میکنیم.

به عنوان مثال در یک روز تابستانی گرم ، بعد از ورود به خانه چه ایده هایی به فکر شما میرسد؟ شاید روشن کردن کولر ویا درست کردن یک نوشیدنی خنک و یا دوش گرفتن آب سرد و یا گذاشتن دستمال خنک روی پیشانی و یا … ، پس ذهن شما به راحتی مورد تحریک قرار گرفت .

به عنوان مثال در یک آرایشگری زنانه یا مردانه، میتوان خدمات خود را از طریق  سایت معرفی نمود، جهت ارائه خدمات در منزل افراد، یا  فروش محصولات متناسب با کار آرایشگری، مثل فروش محصولات آرایشی، و..  .  یا فروش مجلات که میتواند از طریق این کار معرفی گردد، یاطریقه  مشتری مداری را در دستور کار خود قرار دهید، مثل  جملات زیبا و جذاب، جملاتی که برای مشتری تکراری نباشد.

البته برخی از سوالات چه می شد اگر شاید بدون پاسخ بمانند ولی همین که دهن ما به چالش کشیده شد، ما در در مسیر پیشرفت این کار قرار خواهد داد.

پس از همین امروز برای توسعه کسب و کارتان چه برای درآمد بیشتر و چه برای اشتیاق بهتر جهت کار و ارائه به مردم دست به کار بشید، چون این فقط از شما بر میاد.و که با این روند قدرت سوالات “چه می شد اگر” برای شما مشخص خواهد شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *