همیشه حق با مشتری است

همیشه حق با مشتری است

همیشه حق با مشتری است

همیشه حق با مشتری است

اما امروزه مشاهده می کنیم  که در کشور ما این موضوع حقیقت  ندارد، شاید جاهای دیگر رویایی بیش نباشد.

به اطراف خودمان نگاه بیندازیم و با چشم های خود  ببینیم:

خودمان را جای مشتری بگذارید

مثل یک مشتری عمل کنید

مثل یک  مشتری فکر کنید

حتماٌ تعجب خواهید کرد!!

آیا مشتری چیزی زیادی از شما میخواهد؟

آیا مشتری جز رضایت از محصولات و یا خدمات شما چیز دیگری میخواهد؟

آیا مشتری جز لبخند شما و احترام چیز دیگری میخواهد؟

هرگز مشتری را دست کم نگیرید، امروزه رقابت شدید تر شده و ممکن است مشتری های شما یکی ، پس از دیگری بروند و آن وقت دیگر دیگر نه شما و نه کسب  کار شما وجود خواهد داشت

چاهی که خشک شد، دیگر آب نمی دهد، وقتی متوجه می شوید چه نعمتی را از دست داده اید که دیگر فایده ای ندارد.

چنین فرض کنید  که مشتری های شما مثل داماد شما هستند، محصول و یا خدمات خوب شما در حق مشتری ، مشتری را خشحال می کند، و مشتری شما قدر این محصول و یا خدمات شما را میداند، بیشتر از آنکه تصورش را هم کنید، برای شما سرمایه ای ارزشمند خواهد شد.

۸۵ در صدمشتری ها به همین اندازه قانع هتند، مشتری  مثل بّره است، یک بّره که جلو می رود بّره ای بعدی دنالش راه می افتد.

حتی یک مشتری ناراضی هم زیاد است.

وقتی  مشتری از شما خرید می کند، به شما اعتماد کرده است. می توانست برود و جای دیگر خرید کند، باید کاری کنید تا اعتماد او را جلب کنید، مشتری می ترسد مبادا سرش کلاه برود و اگر خودش هم متوجه نباشد، ممکن است دیگران چشم او را باز کنند.

به مشتری اطمینان خاطر بدهد که گول نخورده و نشان دهید که در مقابل پولی که داده کم نگداشته اید، و پاداش کار شما رضایتمندی مشتری و وفادار شده مشتصری شماست.

بزرگترین اشتباهی که اکثر افراد دارند، این است که فکر میکنند  مشتری به آنها وابسته است و جای دیگری نخواهد رفت، اشتباه بزرگی  مرتکب می شوند، مشتری هر آن ممکن است دور شما را خط بکشد و شما را کنار بگذارد.

در صورتی که همیشه این طور فرض کنید که مشتریان شما ممکن است شما را رها کنند و دنبال دیگری راه بیفتند، این تفکر باعث می شود که برای جلب رضایت مشتری  هر کاری که از دست شما بر میآید کوتاهی نکنید.

یقین بدانید که از دست دادن مشتری های قدیمی  بسیار راحت است، در صورتی که بدست آوردن مشتری های جدید  چندین بار سخت تر است و مدت زیادی طول می کشد تا یخ آنها آب شود و مشتری دایم شما شوند.

پس همیشه برای مشتری در دسترس باشید

صداقت در کارتان نقطه قوتی است که سرمایه شما را تضمین می کند

احترام به مشتری در هر حالتی و در هر مرحله ای، یکی از نقاط بسیار مثبت شما جهت وفاداری مشتری است، زیر ا در ابتدا این شما هستید که مشتری را به سوی خود جذب می کنید و شاید یکی از دلایل خرید مشتری  از شما خود شما باشید.

از “منم منم”  کم تر به کار برده شود و بیشتر سعی کنید از کلمه “شما” و یا اینکه این محصول و یا خدمات، چه نیاز را از شما بر طرف میکند صحبت کنید، و بدانیم که همیشه حق با مشتری است .

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *