چگونگی توسعه کسب و کار

چگونگی توسعه کسب و کار

چگونگی توسعه کسب و کار

چگونگی توسعه کسب و کار

در ابتدا برای اینکه هر کاری را به  بهترین شکل بتوانیم شروع کنیم، نیاز است تا نقشه راه را بدانیم، اینکه در حال حاضر کسب و کار ما در چه مرحله است، و ما واقعاً چه هدفی را برای پیشبرد کسب و کارمان در نظر گرفته ایم، در اینجا پیشنهاد می شود که هر چه در ذهن داریم را روی کاغذ بیاوریم، که بدانیم در چه مرحله ای هستیم، و هدف  ما به عنوان مثال، تا یک سال آینده به کجا می خواد برسد، مزیت این کار این است که وقتی روی کاغذ بیاوریم ذهن را آزاد  کرده، و از پریشانی نجات می یابیم، زیرا وقتی ندانیم که کجا میخواهیم برویم، چگونه انتظار داریم که به آنجا برسیم، این مشکل اکثر افراد در کسب و کارشان است، و بعد از مدتی دست و پا زدن بیهوده، نا امید شده  و دست از پیشرفت کارشان می کشند.

برای حل این مساله چند فاکتور اساسی را باید مد نظر قرار دهیم:

  1. مشتریان: در اولین مورد بایستی مشتریان خود را دسته بندی کنیم، که ببینیم بر حسب مشتریان چه خدمات متنوعی میتوانم بدهیم. مثللاً در تولید دستمال کاغذی، مشتریان ۱۵-۷ سال که اکثر به مدرسه میروند، نیاز به دستمال جیبی مخصوص آنتی باکتریال هستند، یا اینکه در فروش عمده ای در تالار ها به چه صورت بایستی دستمال کاغذی تولید شود.

 

  1. منابع کلیدی: در این زمینه بایستی منابع مثل سرمایه جهت گسترش کار، افراد کلیدی سازمان مورد بررسی قرار گیرند، زیرا ما بدون منابع نمیتوانیم به فکر گسترش کارمان باشیم، البته در این زمینه نیاز به یک سری استراتژی هایی وجود دارد، تا بتوانیم محصولمان را در ابتدای کار معرفی کنیم.

 

  1. کانال های معرفی: در این مقطع بایستی به شکل کاملا هدفمند به معرفی کارمان بپردازیم، از جمله بازاریابی اینترنتی(ایجاد وب سایت، ایجاد شبکه های اجتماعی و..) و یا معرفی به صورت محیطی( که این عمل نیز بسته به وسعت کسب و کار، بایستی انجام پذیرد).

 

  1. هزینه ها: در این مرحله بایستی هزینه ها به صورت کاملا هدفمند پیش بینی گردد، تا منابع مورد نیاز به آن اختصاص یابد.

 

  1. درآمدها: در این مرحله بایستی درآمدی که از این قضیه بر حسب فعالیت ها و بر حسب زمان، مثلا تا یکسال آینده(یا ماه به ماه) مورد بررسی قرار گیرد).

 

  1. ارزش گذاری ها به مشتری: این مرحله مهمترین بخش برای افزایش فروش و درآمد کسب و کار شما می باشد، زیرا در این مرحله بایستی وجه تمایز شما به رقباتان مطرح شود، مشتری چرا بایستی سراغ شما بیاید؟

این اولین سوالی است که می توانید پاسخ دهید: کیفیت برتر، خدمات پس از فروش بهتر؟ رضایت مشتریان قبلی؟ تضمین کالا؟  و یا هرچیز دیگری که باید مورد بررسی قرار گیرد، تا برند شما را بهتر جلوه دهد.

 

با این مراحل ساده میتوانید کسب وکارتان را به بهترین شکل موجود، پیش برده و انتظار افزایش فروش و درآمد کسب کارتان را داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چگونگی توسعه کسب و کار |  چگونگی توسعه کسب و کار

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *