کتاب اجرای ناب Running Lean

کتاب اجرای ناب Running Lean

کتاب اجرای ناب Running Lean

کتاب اجرای ناب  Running Lean

 

چرا اجرای ناب اهمیت دارد؟

این کتاب اولین جلد از مجموعه جدیدی تحت عنوان «مجموعه کتاب‌های ناب» است. بعد از انتشار کتاب «استارتاپ ناب» این فرصت را داشته‌ام که با هزاران کارآفرین و مدیر در سراسر جهان صحبت کنم. از صحبت کردن با آن‌ها و پاسخ دادن به پرسش‌هایشان لذت برده‌ام؛ اما بیشتر از هر چیز، افراد متعددی از من خواسته‌اند که راهنمایی عملی در مورد اجرایی کردن اصول استارتاپ ناب به وجود آورم. هیچ‌کس بهتر از اش ماوریا برای نوشتن این راهنما وجود ندارد.

اولین باری که دیدم ماوریا در بلاگش نوشته «کارهای عملی بر گمانه‌زنی‌ها پیروز می‌شوند»، متوجه شدم که او مهره‌ای باارزش برای حرکتی است که به‌تازگی شکل‌گرفته بود. او از آن زمان تا کنون، مروجی خستگی‌ناپذیر برای حرکت استارتاپ ناب بوده است. او تکنیک‌هایی برای اعمال کردن ایده‌های استارتاپ ناب را در استارتاپ‌های خود اجرا می‌کرد و نتایج آن را در اختیار همه افراد قرار می‌داد. او کارگاه‌های آموزشی بی‌شماری را برگزار کرده است و در هر کدام از آن‌ها به‌خوبی به کارآفرینان نشان داده است که چگونه راه‌حل‌های موجود را ارزیابی کنند. حرکت ما، تحت رهبری ماوریا، به شهر آستین راه پیدا کرد که یکی از مهم‌ترین نقطه‌های ارتباطی استارتاپ‌های آمریکاست.

نتیجه همه این فعالیت‌ها، کتابی است که در دستتان دارد. Running Lean راهنمایی عملی برای کارآفرینانی است که می‌خواهند احتمال موفقیت خود را افزایش دهند. این کتاب در مورد فلسفه استارتاپ‌ها یا داستان‌های موفقیت آن‌ها نیست، بلکه نکته‌هایی عملی و آزموده شده را به شما آموزش می‌دهد که در ساختن یک شرکت اهمیت دارند.

ما در عصر کارآفرینی زندگی می‌کنیم. در چند دهه گذشته، قسمت عمده‌ای از شغل‌های جدید ایجاد شده در ایالات متحده حاصل استارتاپ‌های دارای رشد سریع بوده است. تمام ما (از سرمایه‌گذاران و مدیران گرفته تا سیاست‌گذاران و شهروندهای عادی) باید شرایطی ایجاد کنیم که کارآفرینی را تسهیل کنند، زیرا موفقیت ما در آینده به این موضوع بستگی دارد.


چه کسانی مخاطب اصلی این کتاب هستند؟

سرمایه‌گذاران، کارشناسان، نوآفرینان، بنیان گذاران استارتاپ ها و تمام علاقمندان مباحث کارآفرینی مخاطب این کتاب‌اند. هر کدام از این دسته‌ها می‌توانند بدون نگرانی از لزوم داشتن اطلاعات قبلی، شروع به خواندن کتاب کرده و از پایه با مباحث مختلف آشنا شوند. برای آنهایی که آشنایی قبلی با کتاب  «نوپای ناب» داشته و کسانی‌که در این حوزه فعالیت می‌کنند، این کتاب کمک می کند تا اطلاعات‌شان را برای اجرا تکمیل و به‌روز کنند.


ویژگی‌های کتاب اجرای ناب:

  1. اولین جلد از مجموعه جدیدی تحت عنوان «مجموعه کتاب‌های ناب» است.
  2. این کتاب جامع به تمام مسائل اجرای ایده و شروع کردن پرداخته است. (فهرست کتاب را بنگرید)
  3. کتاب Running Lean راهنمایی گام‌به‌گام برای عملی کردن ایده‌هایتان است. یک طرح کسب‌وکار در واقع بر اساس تعدادی assumption leap-of-faith بنا شده است که باید مورد آزمایش قرار بگیرند. آیا مشتری‌ها محصول ما را دوست خواهند داشت؟ آیا برایش هزینه خواهند کرد؟ آیا می‌توانیم از فروش آن سود به دست آوریم؟ و وقتی که مشتری‌هایمان را پیدا کردیم، آیا می‌توانیم رشد کنیم؟ این کتاب روش‌هایی برای تجزیه کردن این فرضیه‌ها و مورد آزمایش قرار دادن آن‌هاست.
  4. قالب‌های ساده و عمل‌گرای این کتاب، ابزارهایی هستند که می‌توانند در هر مرحله از رشد یک استارتاپ مفید واقع شوند و کمک کنند که سازمان‌ها و محصولاتی جدید و پیشگامانه به وجود آیند.
  5. نویسنده در مقدمه کتاب می گوید: حدود سه سال از زمانی که عبارت «استارتاپ ناب» را برای اولین بار نوشتم، می‌گذرد. در آن زمان بلاگی داشتم که کمتر از صد نفر بازدیدکننده داشت. اما از آن موقع تا الآن، ایده‌های من به حرکتی تبدیل شده‌اند که هزاران کارآفرین در سراسر دنیا از آن حمایت می‌کنند. امیدوارم که با خواندن این کتاب، بتوانید ایده‌های استارتاپ ناب را در عمل استفاده کنید و جامعه ما ملحق شوید. احتمال دارد که دورهمی‌های استارتاپ ناب در شهر شما هم برگزار شود. فهرستی کامل از محل‌های برگزاری این رویدادها و منابع دیگر در مورد استارتاپ ناب در سایت رسمی ما به نشانی theleanstartup. com وجود دارد.

کتاب اجرای ناب  Running Lean

کتاب اجرای ناب  Running Lean

این نوشته را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *